Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Mobilne Centrum Edukacyjne w Nowym Sączu

Mobilne Centrum Edukacyjne w Nowym Sączu

W Nowym Sączu ponownie zagościło Forum Ekonomiczne Młodych Liderów – to już 13.

 

Międzynarodowe spotkanie społeczno-ekonomiczne młodych liderów w Europie. Oprócz licznych wykładów oraz warsztatów, można brać udział w zajęciach edukacyjnych na sądeckim Rynku, gdzie stanęło Mobilne Centrum Edukacyjne – rodzaj objazdowej naczepy szkoleniowo-dydaktycznej. Forum potrwa od 3 do 7 września 2018 r.

 

A już we wtorek, 4 września, będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach, których organizatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. FRSE funkcjonuje od 1993 roku. Inicjatywy, którymi zarządza dają możliwość zdobycia zarówno wiedzy podstawowej, jak i specjalistycznej, w sposób akademicki oraz praktyczny. Umożliwiają one również rozwijanie pasji do nauki w lokalnych społecznościach.

 

Zajęcia rozpoczną się od spotkania dla grup zorganizowanych pod tytułem „Papiery do kariery”, na których dowiemy się, jak skutecznie zaprezentować się na rynku pracy poprzez przygotowanie swojego CV i paszportu językowego składających się na Portfolio Europass.

 

Kolejne zajęcia, również dla grup zorganizowanych to „Akademia eTwinning-u”, na której zostaną omówione dobre praktyki związane z wykorzystaniem narzędzi dostępnych na tej platformie podczas prowadzenia lekcji czy przy tworzeniu projektów.

 

Podczas Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, określanego również jako „Davos ludzi młodych” i „młoda Krynica”, przyszłe elity aktywnie zdobywają wiedzę i dzielą się nią z innymi. Ponad 400 młodych przedsiębiorców, liderów organizacji pozarządowych, a także naukowców, dziennikarzy i polityków z 35 państw spotyka się w Nowym Sączu, by wziąć udział w międzynarodowej debacie o przyszłości Europy i kierunkach jej dalszego rozwoju.

 

Mobilne Centrum Edukacyjne odpowiada na potrzeby czasu. Ma ono propagować innowacje i nowoczesną podstawę programową w nauczaniu poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w celach dydaktycznych oraz promować największy unijny program edukacyjny Erasmus+.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować