Pogoda - Sądeckie.pl

5

Dzisiaj jest: 05. 07. 2022 Do końca roku: 179 dni
Jakość Powietrza:

Modernizacja energetyczna budynku SP w Korzennej: wyłoniono trzy firmy, które zrealizują inwestycję

Modernizacja energetyczna budynku SP w Korzennej: wyłoniono trzy firmy, które zrealizują inwestycję

Najprawdopodobniej już niebawem ruszą prace przy modernizacji energetycznej budynku SP w Korzennej. W wyniku przetargu wyłoniono trzy firmy, które realizować będą różne zakresy robót.

Zamówienie podzielono na cztery części. Jak się okazało najdroższa będzie wymiana stolarki zewnętrznej, której koszt wyniesie niespełna 1,1, mln zł. Na wykonanie instalacji centralnego ogrzewania trzeba będzie wydać około 517 tys. zł.


W obu przypadkach prace zrealizuje firma z Krakowa, której oferta okazała się najkorzystniejsza. Firma z Gorlic przedstawiła najkorzystniejszą ofertę na realizację izolacji termicznej stropów, która kosztować będzie 285 tys. zł. Z kolei za wykonanie instalacji fotowoltaicznej firma ze Starachowic otrzyma 143 tys. zł.


Prace mają być sfinalizowane w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy. Ich ostateczny koszt wynoszący około 2 mln zł, w 60% pokryje dofinansowanie z budżetu województwa małopolskiego.


Efektem termomodernizacji ma być zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku. Nowa stolarka zewnętrzna, instalacja c.o., fotowoltaika i izolacja stropów spowodują, że utrzymanie budynku, zwłaszcza zimą będzie znacznie tańsze.


Źródło: Gm. Korzenna

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować