Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Modernizacja ul. Jana Pawła II i łącznika z ul. dra J. Smolika na etapie opracowywania dokumentacji projektowej

Modernizacja ul. Jana Pawła II i łącznika z ul. dra J. Smolika na etapie opracowywania dokumentacji projektowej

W latach 2021-2023 planowane są roboty związane z modernizacją ul. Jana Pawła II i łącznika z ul. dra J. Smolika. Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa, którą wykonawca dostarczy do Urzędu Miasta wraz z ostateczną decyzją zezwalającą na realizację inwestycji drogowej.

 

Zadanie będzie podzielone na części.

 

  • Budowa ul. łączącej ul. 29 Listopada z ul. dra J. Smolika - projektowany odcinek nowej drogi o szerokości 7 metrów na odcinku o długości 535 metrów wraz z odwodnieniem, chodnikiem i ścieżką rowerową, oświetleniem ulicznym i zatokami autobusowymi. Powstaną również bezpieczne przejścia dla pieszych.
  • Przebudowa ul. Jana Pawła II - przebudowany zostanie odcinek istniejącej ul. Jana Pawła II: od skrzyżowania z ul. Zieloną do skrzyżowania z nowym odcinkiem łączącym ul. Smolika z ul. 20 Listopada. Jest to odcinek o długości 532 metrów, na którym zostanie wymieniona podbudowa i wykonane zostaną nowe warstwy nawierzchni bitumicznej. Powstanie również ciąg pieszo-rowerowy, przebudowane zostaną istniejące skrzyżowania oraz zjazdy. Bardzo ważne jest to, że droga będzie odwodniona, dzięki budowie kanalizacji deszczowej.
  • Rozbudowa odcinka ulicy Jana Pawła II - będzie to odcinek od nowej drogi łączącej ul. Smolika z ul. 29 Listopada do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką. Jest to odcinek o długości 843 metrów i również tutaj zostaną wykonane kompleksowe roboty drogowe związane z podbudową i nawierzchnią drogi oraz infrastrukturą towarzyszącą. W ramach inwestycji zostanie rozbudowany odcinek ul. Jana Pawła II do ul. Grunwaldzkiej, gdzie powstanie pełnowymiarowe skrzyżowanie.

 

Dzięki inwestycji poprawi się sieć komunikacyjna w Nowym Sączu.

 

Źródło: Fb Prezydent Ludomir Handzel, Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować