Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Prezydent chce likwidacji oddziału dwujęzycznego w I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu?

Prezydent chce likwidacji oddziału dwujęzycznego w I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu?

Taką informację przekazała w mediach społecznościowych Przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk.

"Z uzyskanych od rodziców informacji wynika, że Prezydent Miasta, jako organ prowadzący, na dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego, podjął decyzję o likwidacji w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu oddziału dwujęzycznego matematyczno informatycznego (grupa 1) i matematyczno-architektonicznego (grupa 2). Oddziały te zaplanowane zostały w procesie rekrutacji i w arkuszu organizacyjnym na rok szkolny 2021/22.

W związku z kolejnym niezrozumiałym działaniem Prezydenta Miasta zwróciłam się z zapytaniem do Dyrektora I LO Pana Andrzeja Padula o wyjaśnienie sytuacji. Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że organ prowadzący o takiej decyzji poinformował Dyrekcję drogą telefoniczną.

O zaistniałą sytuację zapytałam również Kuratorium Oświaty, które o sprawie nie wiedziało. Prezydent Miasta nie poinformował kuratorium o swoich działaniach w sprawie likwidacji oddziału w I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Kuratorium Oświaty ze swojej strony podjęło już działania wyjaśniające i zapewniło mnie o niewyrażeniu zgody na likwidację oddziału ujętego w arkuszu organizacyjnym na rok 2021/22 na który została już zrekrutowana młodzież.

Mam nadzieję, że sprawa szybko zostanie wyjaśniona z korzyścią dla uczniów" - czytamy na profilu facebookowym Przewodniczącej Iwony Mularczyk.


Źródło: Fb Przewodnicząca Iwona Mularczyk

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować