Mosty w Brzanie oddane do użytku!

We wtorek uroczyście otwarto dwa nowe mosty w ciągu drogi powiatowej 1464K Bobowa-Brzana. To znakomita wiadomość dla mieszkańców gminy Bobowa i turystów odwiedzających ten malowniczy region. Inwestycja zrealizowana została w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja II.

Mosty w Brzanie oddane do użytku!

Nowe mosty w Brzanie to nie tylko poprawa infrastruktury drogowej, ale także symbol postępu i współpracy. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 4 986 576,74 zł, z czego 4 505 454,90 zł stanowiło dofinansowanie z rządowego programu.

Pierwszy most oddano do użytku w październiku 2023 roku, a drugi – w czerwcu 2024 roku. Budowa obu obiektów przebiegła sprawnie i bez zakłóceń, dzięki zaangażowaniu wszystkich zaangażowanych stron.

Uroczystego otwarcia mostów dokonali m.in.: Starosta Gorlicki Mirosław Waląg, Wicestarosta Marcin Krzemiński, Członek Zarządu Powiatu Gorlickiego Krzysztof Flądro, Burmistrz Bobowej Marcin Wąs, a także przedstawiciele firmy PDM GODROM sp. z o.o., która wygrała przetarg na realizację inwestycji.

Nowe mosty to ogromna korzyść dla mieszkańców gminy Bobowa i turystów – powiedział Starosta Gorlicki Mirosław Waląg. - Poprawią one bezpieczeństwo i komfort podróżowania, skrócą czas dojazdu do pracy, szkoły i innych miejsc, a także ułatwią komunikację między miejscowościami. Jestem dumny, że wspólnie z władzami gminy Bobowa, wykonawcą i mieszkańcami mogliśmy zrealizować tę ważną inwestycję.

Wicestarosta Marcin Krzemiński dodał, że mosty w Brzanie to symbol jedności i współpracy. - Pokazują one, że razem możemy wiele zdziałać i osiągać wielkie cele. Mam nadzieję, że nowe mosty będą służyć mieszkańcom przez wiele lat.

Nowe mosty w Brzanie to niewątpliwie ważna inwestycja, która wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców gminy Bobowa i ułatwi rozwój tej malowniczej okolicy.


Źródło oraz fot: Powiat Gorlicki

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować