Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

MPEC Nowy Sącz otrzyma 4 mln na rozbudowę

MPEC Nowy Sącz otrzyma 4 mln na rozbudowę

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowy Sączu otrzyma z NFOŚiGW 4 113 391 zł dotacji ze środków europejskich na realizację przedsięwzięcia pn. Budowa kotła na biomasę o mocy nominalnej 7 MW.

 

Całkowity koszt projektu wyniesie 13 293 840 zł. Umowa regulująca przekazanie dofinansowania została podpisana w listopadzie br. w siedzibie NFOŚiGW przez Wiceprezesa Zarządu NFOŚiGW Artura Michalskiego oraz Prezesa Zarządu MPEC Sp. z o.o. w Nowym Sączu Piotra Polka i Wiceprezesa Zarządu tego przedsiębiorstwa Jana Wnękowicza.

 

W ramach realizacji przedsięwzięcia, która potrawa do końca 2020 r., przewidziano budowę kotła wodnego z rusztem ruchomym o mocy cieplnej nominalnej 7 MW opalanego biomasą drzewną w istniejącym budynku kotłowni Millenium zlokalizowanej przy ul. Wiśniowieckiego w Nowym Sączu, której właścicielem jest tamtejsze MPEC.

 

W planowanym kotle biomasowym ma być spalana głównie zrębka leśna, która składowana będzie w nowo wybudowanym, zamkniętym pomieszczeniu magazynowym uniemożliwiającym roznoszeniu jej przez wiatr.

 

Budowa kotła na biomasę objętego wnioskiem o dofinansowanie stanowi pierwszy krok do osiągnięcia przez sieć ciepłowniczą zasilaną z ciepłowni Millenium statusu sieci cieplnej efektywnej energetycznie. Planowany efekt ekologiczny to roczny spadek emisji gazów cieplarnianych.
 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować