MPEC otrzyma 3 mln zł na inwestycje

MPEC otrzyma 3 mln zł na inwestycje

W dniu 7 października 2019 r. przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu spotkali się z przedstawicielem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w celu zawarcia ważnych umów, które istotnie wpłyną na dalsze funkcjonowanie miejskiej spółki.

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu otrzyma dodatkowe dofinansowanie na realizację dwóch istotnych projektów - "Budowy kotła na biomasę o mocy niminalnej 7 mW" i "Modernizacji sieci ciepłowniczej oraz likwidacji węzła grupowego". Przy podpisywaniu umów obecny był również prezydent Nowego Sącza, który stwierdził, że:

To wydarzenie jest efektem intensywnych starań nowego zarządu spółki w zakresie pozyskania dodatkowych środków finansowych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację  wymienionych projektów inwestycyjnych. (...) Działania podjęte w ostatnim czasie przez zarząd spółki MPEC, przy aktywnym wsparciu poseł na Sejm RP Anny Paluch zaowocowały tym bezprecedensowym wydarzeniem. Dodatkowym powodem do radości jest fakt, że zaledwie kilka instytucji w Polsce dostało takie wsparcie. Cieszę się, że Nowy Sącz jest dostrzegany i wspierany przez instytucje państwowe.

 

 

Spośród dodatkowej puli 3 mln złotych ponad 605 tys. zł zostanie przeznaczonych na projekt związany z kotłem biomasowym, natomiast prawie 2,4 mln zł będzie przeznaczonych na modernizację sieci ciepłowniczej. 

 

Przekazane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej środki finansowe pozwolą przeprowadzić gruntowne zmiany. Według informacji udzielonych przez wiceprezesa NFOŚiGW Artura Michalskiego, który reprezentował tę instytucję podczas spotkania, dodatkowe fundusze zostały przekazane jedynie sześciu podmiotom, w tym MPEC w Nowym Sączu, jako narzędzie do walki o czyste powietrze.

 

Źródło i Fot. UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować