Mszana Dolna: Nietrzeźwy kierujący stracił swój samochód

Szybka i zdecydowana reakcja świadka pozwoliła na zatrzymanie nietrzeźwego kierującego. 51-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd został odholowany na strzeżony parking. Teraz odpowie przed sądem.

Mszana Dolna: Nietrzeźwy kierujący stracił swój samochód

Wprowadzone niedawno przez ustawodawcę przepisy przewidują surowe konsekwencje dla kierowców, którzy kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości. Do pierwszego przypadku tymczasowego zajęcia mienia na terenie powiatu limanowskiego doszło wczoraj w Mszanie Dolnej.

O godz. 21:30 mszańscy policjanci zostali wezwani na interwencję, gdzie wg. zgłoszenia został ujęty nietrzeźwy kierujący. Funkcjonariusze ustalili, że będący na stacji paliw mężczyzna zauważył, że kierujący VW Pasatem, który wysiadł z samochodu miał problemy z utrzymaniem równowagi. Gdy wrócił do pojazdu i próbował odjechać, świadek zablokował mu wyjazd swoim samochodem, a następnie zabrał kluczyki i do czasu przybycia policjantów nie pozwolił mężczyźnie na oddalenie się z miejsca zdarzenia.

Mundurowi potwierdzili, że kierujący z VW Passata jest nietrzeźwy. Badanie wykazało 2,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 51-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie, a jego pojazd został odholowany na strzeżony parking. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wzorowej postawie świadka nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Reagujmy na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc po numer telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować