Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Muzycy Orkiestry Dętej z Łącka uhonorowani przez starostę nowosądeckiego

Muzycy Orkiestry Dętej z Łącka uhonorowani przez starostę nowosądeckiego

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski uhonorował jednym Złotym i pięcioma Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi muzyków Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto w Łącku. Towarzyszył mu przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

Okazją do uhonorowania artystów były obchody 75-lecia Orkiestry, która zdobyła uznanie melomanów nie tylko w kraju ale także i za granicą. Złote Jabłko Sądeckie starosta przyznał Krzysztofowi Strączkowi. Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi uhonorował Annę Gromalę, Wiolettę Strączek, Grzegorza Strączka, Mariana Myjaka i Tadeusza Madziara. To podziękowanie za zasługi na rzecz upowszechniania kultury muzycznej oraz zaangażowanie i stałą obecność w życiu artystycznym Sądecczyzny.


Nagrody miały nie tylko honorowy, ale też i praktyczny wymiar. Starosta Marek Kwiatkowski wręczył bowiem promesę o wartości 10.000 zł na realizację potrzeb zespołu. Odebrał ją dr hab. Stanisław Strączek, który od 1988 r. jest dyrygentem Orkiestry.


Dziękuję za to, że od 75 lat tak wspaniale promujecie kulturę naszego regionu – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. - Robicie to z wielką pasją, ale też ogromnym profesjonalizmem. Można bez cienia przesady powiedzieć, że jesteście nie tylko perłą Sądecczyzny, ale i perłą całej południowej Polski.


Przekonali się o tym melomani, którzy przybyli licznie na obchody jubileuszu. W amfiteatrze na Jeżowej wysłuchali koncertu o bardzo zróżnicowanym repertuarze. Artyści zaprezentowali szeroką paletę muzycznych barw – od muzyki ludowej i rozrywkowej poczynając, a na poważnej kończąc. Gośćmi specjalnymi jubileuszu byli Romuald i Anna Spychalscy, którzy zaśpiewali m.in. przeboje takich gwiazd jak Celine Dion i Andrea Bocelli.


Źródło: SPNS, fot. Paweł Szeliga

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować