Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 06. 2021
Do końca roku: 193 dni
Jakość Powietrza

Na Sądecczyźnie przybywa ozdrowieńców. Jest też kolejna ofiara śmiertelna koronawirusa

Na Sądecczyźnie przybywa ozdrowieńców. Jest też kolejna ofiara śmiertelna koronawirusa

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 16 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 3. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 29 nowych ozdrowieńców. Niestety są też dwie kolejne ofiary śmiertelne wirusa wśród których jest 73-letnia kobieta, mieszkanka powiatu nowosądeckiego, która przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Z kolei w regionie, w powiecie gorlickim jest 1 nowe zachorowanie.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 134 osób. To 75 kobiet i 59 mężczyzn, w wieku od 2 do 94 lat, z Krakowa (38 osób), powiatu myślenickiego (20 osób), nowosądeckiego (16 osób), tatrzańskiego (14 osób), krakowskiego (12 osób), suskiego (9 osób), Tarnowa, Nowego Sącza i powiatów: wielickiego, olkuskiego, nowotarskiego, tarnowskiego (po 3 osoby), wadowickiego i dąbrowskiego (po 2 osoby) oraz powiatu miechowskiego, gorlickiego i bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 17 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 10 844 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 73-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowosądeckiego, która przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu oraz 84-letniej kobiety, mieszkanki powiatu olkuskiego, która przebywała w Szpitalu św. Anny w Miechowie. Zmarłe miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 191.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 50 kobiet i 41 mężczyzn, w wieku od 7 miesięcy do 90 lat, z Krakowa (31 osób), powiatu nowosądeckiego i krakowskiego (po 15 osób), Nowego Sącza (14 osób), powiatu suskiego (6 osób), tatrzańskiego (4 osoby), myślenickiego (3 osoby), olkuskiego (2 osoby) oraz powiatu chrzanowskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 8394 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować