Pogoda - Sądeckie.pl25

Dzisiaj jest: 25. 02. 2021
Do końca roku: 309 dniNa terenie parku przy ruinach zamku archeolodzy odkryli amunicję z czasów II wojny światowej

Na terenie parku przy ruinach zamku archeolodzy odkryli amunicję z czasów II wojny światowej

Wczoraj około południa na terenie parku przy ruinach zamku w Nowym Sączu, podczas prowadzonych prac badawczych, w ziemi został znaleziony metalowy pojemnik z nabojami. Znajdowało się w nim około 50 sztuk amunicji, najprawdopodobniej do karabinu maszynowego z czasów II wojny światowej.

 

Po otrzymaniu zgłoszenia w pierwszej kolejności znalezisko sprawdził funkcjonariusz z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji, a do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczali je policjanci. Dziś rano załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa sprawdziła amunicję, zabezpieczyła ją, a następnie zabrała do utylizacji.

 

W przypadku znalezienia amunicji czy niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo. Następnie policjanci będą zabezpieczać takie znalezisko do czasu przyjazdu specjalistycznego patrolu saperskiego, który zabierze amunicję czy niewypały do detonacji.

 

Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować