Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniNawojowa. Od września uczniowie będą mogli korzystać z nowego boiska

Nawojowa. Od września uczniowie będą mogli korzystać z nowego boiska

Uczniowie, którzy we wrześniu przyjdą do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej będą mogli korzystać z pełnowymiarowego boiska. Budowa obiektu została co prawda zakończona w listopadzie ubiegłego roku, jednak teraz montowane są jeszcze trybuny, a teren wokół boiska zostanie estetycznie zagospodarowany.

 

Do pełni szczęścia brakowało właśnie trybun. Teraz będziemy mogli rozgrywać mecze z udziałem kibiców. Obecne prace polegają miedzy innymi na  wykonaniu wokół boiska nawierzchni z kostki brukowej, zamontowaniu piłkochwytów i dwurzędowych trybun - mówi Michał Bulzak, dyrektor ZSP w Nawojowej.


 

Jak zapewnia dyrektor Michał Bulzak, z boiska będzie można korzystać nawet po zakończeniu zajęć w szkole.

 

Uczniowie mieszkają w internacie, więc po zakończeniu nauki również mogą korzystać z obiektów sportowych. Boisko może być wynajmowane dla grup, które trenują różne rodzaje sportu i dla lokalnej społeczności. Mamy wiele zapytań właśnie o wynajem obiektu popołudniami. Dzięki temu, że działa internat, na miejscu jest kadra pedagogiczna, która będzie sprawowała pieczę nad obiektem – tłumaczy.

 

Przypomnijmy: przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego w Nawojowej była możliwa dzięki projektowi „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” współfinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego. Wartość umowy na roboty budowlane - 349 528,18 zł, a dofinansowanie udzielone przez Województwo Małopolskie w formie dotacji celowej - 168 000,00 zł.

 

Wykonawcą prac była firma BUD-MAT z Krynicy Zdroju i to ona prowadzi obecne roboty. Boisko ma wymiary: 22 m x 44 m, nowoczesną i bezpieczną nawierzchnię, która pozwala na grę nawet po opadach deszczu, jest też oświetlone.

 

Wartość zamówienia to 156.285,93 zł.

 

Źródło: SPNS, Fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować