Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Nie chciała kontynuować znajomości. Podpalił drzwi jej mieszkania

Nie chciała kontynuować znajomości. Podpalił drzwi jej mieszkania

Ta historia mogła mieć tragiczny finał. Kobieta i mężczyzna poznali się kilka miesięcy temu. Po jakimś czasie ona nie chciała kontynuować znajomości. Wtedy trzydziestoparolatek stał się agresywny. Zaczął ją nękać i grozić.

 

Notorycznie wydzwaniał na jej telefon komórkowy, wysyłał smsy czy dzwonił domofonem. Gdy nalegała, by dał jej spokój, zaczął się awanturować, wyzywać ją, zastraszać i grozić podpaleniem. W końcu oblał drzwi jej mieszkania łatwopalną substancją i podpalił, w momencie kiedy była w środku - informuje sądecka Policja.

 

Na szczęście kobieta w porę zauważyła dym i wezwała odpowiednie służby. Mundurowi zatrzymali sprawcę. Jak się okazało był nietrzeźwy, a swoim działaniem spowodował straty w wysokości kilku tysięcy złotych.

 

Sądeczanin usłyszał zarzuty. Dodatkowo policjanci połączyli sprawy i zarzucili mu również kradzież rozbójniczą, której dopuścił się w jednym z sądeckich sklepów w sierpniu br. Grozi mu do 10 lat więzienia, ale z uwagi na to, że działał w warunkach recydywy wymiar kary może być wyższy.

 

Mężczyzna został tymczasowy aresztowany na trzy miesiące.

 

Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować