Nieletni cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Republiki Słowacji do Polski

Nieletni cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Republiki Słowacji do Polski

Wczoraj, zaalarmowani przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Uściu Gorlickim, strażnicy graniczni z Grupy Zamiejscowej w Gorlicach Placówki SG w Tarnowie, ujawnili 7 nieletnich cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Republiki Słowacji do Polski.

 

Na miejsce zostali wezwani strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, aby przeprowadzić kontrolę sanitarną wobec zatrzymanych obywateli Słowacji. 

 

Żaden z cudzoziemców nie posiadał przy sobie dokumentów, stwierdzających tożsamość i obywatelstwo. Ich dane  zostały ustalone za pośrednictwem Sekcji Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej w Barwinku.

 

Młodzi mężczyźni w wieku od 13 do 16 roku życia przekraczając granicę państwową wbrew obowiązującym przepisom w rejonie znaku I/251, nie mieli świadomości, że popełniają wykroczenie.

 

Tego samego dnia zostali przekazani funkcjonariuszom Policji Republiki Słowacji. w rejonie przejścia granicznego Barwinek - Vysny Komarnik - informuje straż graniczna.

 

Funkcjonariusze przypominają. W związku z przywróconą tymczasowo kontrolą graniczną przekraczanie granicy z Republiką Słowacji możliwe jest wyłącznie w dwóch wyznaczonych do tego miejscach. W województwie małopolskim jest to drogowe przejście Chyżne – Trstena, a w województwie podkarpackim  Barwinek - Vysny Komarnik. Przekroczenie granicy z Republiką Słowacji w innych miejscach stanowi wykroczenie z art. 49 a § 1 kodeksu wykroczeń.

 

Źródło: KOSG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować