Niepodległa do Hymnu 2020 - dołącz do akcji

Niepodległa do Hymnu 2020 - dołącz do akcji

Jak uczcić narodowe Święto Niepodległości w czasie pandemii? Tym razem ze względu na trudne warunki obchody będą inne niż zwykle i zostaną przeprowadzone z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.

 

Organizatorzy zachęcają do przygotowywania kameralnych wydarzeń i włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu”, w małych grupach, w gronie domowników bądź najbliższych osób, z którymi na co dzień pozostajemy w kontakcie.

 

Narodowe Święto Niepodległości można uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi w radiu i telewizji, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji i zaśpiewanie w domu, na balkonie czy na podwórku.

 

W tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest pokazanie, że świętujemy wspólnie 11 listopada. Stworzenie atmosfery jedności i solidarności, tak ogromnie potrzebnej dziś nam wszystkim, jest najważniejsze. Musimy jednak pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie swoje i innych. Mamy nadzieję, że za rok będziemy już świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód - zaznaczył marszałek Witold Kozłowski.

 

Szczegóły akcji na stronie niepodlegla.gov.pl.

 

Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować