Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Niepożądany w RP 28-latek z Ukrainy zatrzymany w Nowym Sączu

Niepożądany w RP 28-latek z Ukrainy zatrzymany w Nowym Sączu

28 września funkcjonariusze Wydziału do spraw Cudzoziemców Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie Nowego Sącza cudzoziemca niepożądanego w RP.

Do zatrzymania doszło podczas kontroli legalności pobytu w okolicach ul. Barbackiego. Personalia 28-latka z Ukrainy zostały umieszone w wykazie osób niepożądanych w Polsce, ze względu na wyrok orzeczony przez Sąd Rejonowy w Nowy Sączu.


Cudzoziemiec, w związku z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu, został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ponadto, orzeczono wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez okres 4 lat.


W związku z tym, że dane 28-latka figurują w wykazie cudzoziemców, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany, Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wydał decyzję administracyjną zobowiązującą mężczyznę do powrotu na Ukrainę. Dodatkowo wobec cudzoziemca orzeczony został 3-letni zakaz ponownego wjazdu do wszystkich krajów strefy Schengen.


Źródło: KaOSG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować