Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu limanowskiego. Policjanci apelują o rozsądek

Zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości usłyszy trzech mężczyzn zatrzymanych w miniony weekend na drogach powiatu limanowskiego. Mundurowi skonfiskowali dwa samochody. Niechlubny rekordzista tego weekendu miał w organizmie ponad 2,5 promile alkoholu. Wkrótce nieodpowiedzialnymi, pijanymi kierowcami zajmie się sąd.

Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu limanowskiego. Policjanci apelują o rozsądek

W miniony weekend na drogach powiatu limanowskiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. W sobotę (6.04) o godzinie 14:00 w miejscowości Przyszowa, kierujący pojazdem marki Honda nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierującym motorowerem marki Aprilia. 45-letni motorowerzysta z obrażeniami został zabrany do szpitala. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy z hondy, okazało się, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, pojazd został mu skonfiskowany, a prawo jazdy zatrzymane. 

W niedzielę 7 kwietnia br. o godzinie 3:00 w miejscowości Stara Wieś kierujący pojazdem marki Jaguar nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia, ale podczas wykonywania czynności przez funkcjonariuszy kierujący wrócił. Mundurowi zbadali 37-latka alkomatem. Ten wykazał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i działając na podstawie nowych przepisów, zabezpieczyli jaguara na policyjnym parkingu na poczet przyszłej kary. Następnie przewieźli pijanego kierowcę do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. 

O godz. 23:50 w miejscowości Dobra funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem marki Alfa Romeo. 25-letni kierowca miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. 

Nietrzeźwi kierującym odpowiedzą przed sądem, grozi im kara nawet do 3 lat więzienia.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego

Policjanci apelują o rozsądek!

Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować