Niewybuch z czasów II wojny światowej odnaleziony w Chełmcu

6 czerwca w miejscowości Chełmiec odnaleziono niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej. Teren, na którym znaleziono tę niebezpieczną pamiątkę, został odpowiednio zabezpieczony. Saperzy zabrali niewybuch na poligon w celu jego zneutralizowania.

Niewybuch z czasów II wojny światowej odnaleziony w Chełmcu

Zdarzenie miało miejsce około godziny 11:30, kiedy to oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał informację o znalezieniu niewybuchu na jednej z posesji w Chełmcu. Pocisk został odkryty podczas prac ziemnych wykonywanych koparką. Policjant specjalizujący się w rozpoznawaniu materiałów wybuchowych potwierdził, że jest to niewybuch z okresu II wojny światowej.

Do czasu przybycia patrolu saperskiego z Krakowa, policjanci z Posterunku Policji w Chełmcu zabezpieczali miejsce. Następnie, 7 czerwca, na miejsce przybyła załoga 16. Batalionu Powietrznodesantowego. Skorodowany pocisk artyleryjski o długości 40 centymetrów został bezpiecznie przetransportowany na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany przez krakowskich saperów.

Warto podkreślić, że w przypadku znalezienia niewypału należy niezwłocznie powiadomić Policję. Jakiekolwiek manipulowanie przy takim pocisku grozi jego detonacją, co może prowadzić do uszkodzenia ciała lub nawet śmierci osoby przebywającej w pobliżu. Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu dokona detonacji niewybuchu, a do tego czasu zabezpieczy miejsce zdarzenia.

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować