Pogoda Nowy Sącz

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2023 Dni od początku roku: 270 Dni do końca roku: 94
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Nocne deszcze i burze wyrządziły kolejne szkody w gminach powiatu nowosądeckiego i Nowym Sączu

Nocne deszcze i burze wyrządziły kolejne szkody w gminach powiatu nowosądeckiego i Nowym Sączu

Noc z 15 na 16 lipca 2021 r. przyniosła kolejne deszcze i burze oraz spore straty na terenie gmin Powiatu Nowosądeckiego. Obecnie trwa szacowanie strat przez gminy.

Gmina Korzenna: uszkodzona infrastruktura mostowo-drogowa, zablokowane koryto rzeki (Koniuszowa), osunięty brzeg na drogę gminną w trzech miejscach i zniszczona droga prywatna (Posadowa Mogilska), zalane około 20 budynków mieszkalnych i gospodarczych.


Gmina Chełmiec: zalane budynki mieszkalne i uszkodzona została infrastruktura drogowa w miejscowościach: Januszowa, Piątkowa oraz Paszyn.


Gmina Gródek nad Dunajcem: zalany (podmyty) stadion sportowy (Sienna), wypłukany żwir, naniesione błoto na drogi gminne w miejscowościach Sienna, Jelna, Lipie.


Gmina Kamionka Wielka: zalana piwnica i kotłowania budynku mieszkalnego, zamulone drogi oraz korytka wzdłuż posesji (Mystków), podmyty brzeg jednej strony potoku (Kamionka Wielka).


Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój: uszkodzone nawierzchnie dróg oraz zamulone przepusty w miejscowościach Piwniczna-Zdrój, Kosarzyska, Zamakowisko, Polana, Obidza, Łazy, Piwowawórka, Śmiegowskie, Łomnickie, Łomnica, Zubrzyk, Głębokie, Kokuszka, Młodów, Wierchomla Wielka.


Ulewa nie oszczędziła również Nowego Sącza. W nocy z 15/16 lipca nad zlewnią potoku Łubinka powstała burza, która była niemal stacjonarna i w związku z tym wystąpiła powódź błyskawiczna. Woda spływała z gór, płynęła drogami, zalewała posesje oraz budynki. Niszczyła wszystko co napotkała na swoje drodze. Największe zniszczenia powstały w okolicy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu.


Reasumując strażacy podjęli łącznie 39 interwencji związanych z opadami deszczu, w wyniku których uszkodzony został dach na jednym budynku. Zanotowano 4 wiatrołomy. Podtopionych zostało 35 budynków, 12 dróg zostało uszkodzonych. W działaniach brało udział 13 pojazdów PSP i 52 strażaków oraz 61 zastępów OSP i 324 strażaków.


Źródło: SPNS/PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować