Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Nocny pożar w Brzeznej. Spłonęły dwa budynki.

Nocny pożar w Brzeznej. Spłonęły dwa budynki.

W poniedziałek 5 listopada w godzinach wieczornych w Brzeznej miał miejsce dramatyczny pożar, który gasiło przez prawie pięć godzin aż 13 zastępów straży z powiatu limanowskiego oraz nowosądeckiego. Dwa budynki gospodarcze całkowicie się spaliły. 


Przybyli na miejsce strażacy musieli opanować pożar dwóch budynków gospodarczych tj. stajni i stodoły oraz warsztatu i garażu. Na szczęście w budynkach nikt nie przebywał i nie było osób poszkodowanych.


Pomiędzy budynkami oddalonymi od siebie o 4 m znaleziono spalony samochód osobowy. 6 m od warsztatu znajdował się dom, w którym przebywała osoba zajmująca się budynkami.


Wewnątrz stajni i stodoły nie było żadnych zwierząt ani mienia. Natomiast w garażu znajdowały się maszyny rolnicze oraz traktor. Zostały one wyciągnięte za pomocą wyciągarki samochodowej.

Strażacy zabezpieczyli teren działań. Strumieniem wody polewali zarówno palące się budynki jak i zagrożony rozniesieniem się ognia dom. Do czynności ratunkowych włączyło się również Pogotowie Energetyczne, które odłączyło dopływ prądu do zabudowań.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych na terenie pogorzeliska. Budynek mieszkalny w obecności przybyłej właścicielki sprawdzono kamerą termowizyjną. W budynku warsztatowym dokonano rozbiórki drewnianego stropu.

 

Na razie nie wiadomo co wywołało pożar.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować