Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

Nowa wystawa w PCIT w Limanowej - „Wędrówka do korzeni”

Nowa wystawa w PCIT w Limanowej - „Wędrówka do korzeni”

Od 7 września 2021 w mini – galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można zwiedzać wystawę prac związanych z publikacją powstałą w ramach projektu pn. „Wędrówki do korzeni” realizowanego przez Fundację „Pro-Vincja”.

Projekt „Wędrówki do korzeni” współfinansowany jest ze środków Powiatu Limanowskiego, z zakresu kultury, sztuki, i dziedzictwa narodowego. Jego głównym założeniem będzie wydanie publikacji zawierającej opowieści, wspomnienia, piosenki oraz kolorowe ilustracje związane z przeszłością naszego powiatu, jak również dotyczące obyczajów, wydarzeń, kultury i tradycji, aby ocalić okruchy pięknych zwyczajów i tradycji, które wyrażają naszą tożsamość, przekazując spuściznę młodszemu pokoleniu.


Wydając tę publikację Fundacja „Pro – Vincja” chce ochronić niematerialne dziedzictwo oraz kulturę ludową naszego regionu, co sprawi, że będzie ono wciąż żywe, a jednocześnie może się zmieniać i dostosowywać do nowych czasów. Projekt realizowany będzie na terenie powiatu limanowskiego i będzie dotyczył ludzi, miejsc i jego miejscowości.


Organizatorzy zapraszają do indywidualnego zwiedzania wystawy w PCIT w Limanowej do dnia 30.09.2021.


Źródło: Powiat Limanowski

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować