Nowe autobusy dla nowosądeckiego MPK weszły w fazę testów terenowych

Nowe autobusy dla nowosądeckiego MPK weszły w fazę testów terenowych

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w marcu tego roku wzbogaci swój tabor w bardziej nowoczesne autobusy. Pojazdy już weszły w fazę testów. Kontrola przebiega ze szczególnym uwzględnieniem elektronicznych inteligentnych Systemów Transportowych. 

 

Testy terenowe nowych autobusów rozpoczęły się w II połowie stycznia. Testy polegają na odbywaniu kursów na regularnych liniach, bez zabierania ze sobą pasażerów, co może budzić pewne kontrowersje. W ten sposób zostaje zweryfikowana poprawność działania systemu łączności na linii pojazd – dyspozytor (GPS, GPRS). 

 

Testy autobusu marki MAN są skoncentrowane na weryfikacji prawidłowości działania Inteligentnych Systemów Transportowych ITS, wyposażonych w system poboru opłat (tzw. bilet elektroniczny), autolokalizację pojazdu i system automatycznej informacji pasażerskiej. Autobus MAN LION’S CITY testowany na ulicach Nowego Sącza jest niskopodłogowym autobusem wyposażonym w rampę dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim i przestrzenią wydzieloną dla osób niepełnosprawnych.

 

Przy wejściach są zamontowane specjalne nagrzewnice przeciwdziałające zamarzaniu wody i śniegu oraz w automatyczny system klimatyzacji z nawiewami przyokiennymi chłodzący wnętrze pojazdu w porze letniej. Wewnątrz i na zewnątrz pojazdu został zamontowany monitoring oraz rozmieszczone ładowarki USB, z których będą mogli korzystać pasażerowie.

 

Autobusy, które wzbogacą i unowocześnią tabor MPK, zostały wyposażone w oświetlenie LED oraz są napędzane silnikami wyposażonymi w nowoczesne systemy filtrów oczyszczających spaliny. Są to niskoemisyjne pojazdy spełniające normy unijne EURO 6.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować