Strażacy ochotnicy z OSP Stańkowa i Tęgoborze mają nowe wyposażenie

W dniu 4 grudnia 2023 roku odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego dla dwóch jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Łososina Dolna.

Strażacy ochotnicy z OSP Stańkowa i Tęgoborze mają nowe wyposażenie

Sprzęt został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu z Województwa Małopolskiego oraz wkładowi własnemu gminy i jednostek OSP. Wójt gminy Pan Andrzej Romanek oraz Radni Województwa Małopolskiego Pani Elżbieta Ruchała i Pan Stanisław Pasoni osobiście wręczyli sprzęt strażakom ochotnikom z OSP Stańkowej i OSP Tęgoborzy.


Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.


Sprzęt ratowniczy, który otrzymały jednostki OSP, jest niezbędny do skutecznego prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzi. Strażacy ochotnicy często jako pierwsi docierają na miejsce pożarów, wypadków czy innych zdarzeń i muszą być odpowiednio wyposażeni i zabezpieczeni. Dzięki nowej odzieży specjalistycznej oraz zestawom ratowniczym PSP R1 i noszom ratowniczym, strażacy z OSP Stańkowej i OSP Tęgoborzy będą mogli lepiej wykonywać swoją służbę na rzecz lokalnej społeczności.


Jednostka OSP Tęgoborze, która posiada zespół ratowniczy z psem, otrzymała dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w wysokości 20.000,00 zł oraz dołożyła własne środki w kwocie 3.810,64 zł. Jednostka OSP Stańkowa otrzymała dofinansowanie w wysokości 15.000,00 zł oraz wsparcie gminy w kwocie 15.048,01 zł. Wójt gminy oraz Radni Województwa Małopolskiego podziękowali strażakom ochotnikom za ich poświęcenie i zaangażowanie w ochronę ludzi i mienia.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować