Noworoczne spotkanie z marszałkiem Witoldem Kozłowskim w siedzibie sądeckiej Agendy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Na pierwsze w nowym roku spotkanie z marszałkiem Małopolski Witoldem Kozłowskim do sądeckiej Agendy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przybyli m.in. samorządowcy, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń oraz liczna delegacja z gminy Tymbark w powiecie limanowskim.

Noworoczne spotkanie z marszałkiem Witoldem Kozłowskim w siedzibie sądeckiej Agendy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

O intensywnych pracach przy rozbudowie Hospicjum im. Chrystusa Króla informowali przedstawiciele Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ze Stróż: Wiceprezes Zarządu Fundacji dr Marcin Ozon, Sekretarz Zarządu Fundacji Łukasz Myśliwiec oraz Kierownik ds. Promocji i Public Relations Krzysztof Gryzło. Uroczystość oddania do użytku nowego skrzydła obiektu planowana jest na 7 września 2024 r. i będzie połączona z II edycją Małopolskiej Wystawy Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Widzialne Talenty”.


Już w lutym br. zostanie oddane do użytku Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku. Na wydarzenie zaprosił marszałka Witolda Kozłowskiego wójt Jan Dziedzina. Z kolei burmistrz Paweł Fyda ma nadzieję gościć gospodarza regionu na koncercie kolęd w wykonaniu zespołu MAŁA ARMIA JANOSIKA, który odbędzie się 20 stycznia br. w Bazylice Mniejszej św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie. O planowanych przedsięwzięciach, związanych głównie z rozpoczęciem działalności, mówili przedstawiciele utworzonego pod koniec ubiegłego roku Koła Gospodyń Wiejskich z Podrzecza /gm. Podegrodzie/. Stowarzyszenie nawiązało współpracę z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy wygospodarowali miejsce na siedzibę w lokalnej remizie. Gospodynie, jak również gospodarze zrzeszeni w Kole, liczą na efekt synergii w realizowanych inicjatywach na rzecz lokalnej społeczności.


W noworocznym, radosnym klimacie przebiegła wizyta delegacji z gminy Tymbark. W gabinecie marszałka Witolda Kozłowskiego gościli: Sekretarz Gminy Dorota Ogórek, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich wraz z przewodniczącą Anną Malik oraz młodzież szkolna wraz z opiekunami ze szkoły w Podłopieniu. Życzenia pomyślności na 2024 rok wybrzmiały w towarzystwie pięknych i oryginalnych kolęd oraz pastorałek w wykonaniu młodych artystów. Goście z Tymbarku przekazali również pozdrowienia od gospodarza gminy, wójta Pawła Ptaszka, który z powodu choroby nie mógł przybyć na spotkanie.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować