Nowosądecki szpital z dotacją na zakup sprzętu

Szpital Specjalistyczny im J. Śniadeckiego w Nowym Sączu 30 października 2023r. podpisał Umowę z Ministrem Zdrowia na udzielenie dotacji celowej finansowanej z Funduszu Medycznego na realizację zadania pn. „ Zakup mobilnych robotów rehabilitacyjnych kończyn dolnych dla potrzeb Oddziału Rehabilitacyjnego”.

Nowosądecki szpital z dotacją na zakup sprzętu

Roboty rehabilitacyjne kończyn dolnych to nowoczesne urządzenia, które wspomagają leczenie pacjentów z różnymi schorzeniami narządu ruchu. Dzięki nim pacjenci mogą ćwiczyć ruchomość stawów, siłę mięśni i koordynację ruchową. Roboty dostosowują się do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego pacjenta, zapewniając bezpieczeństwo i komfort podczas ćwiczeń.


Zakup robotów rehabilitacyjnych kończyn dolnych jest częścią strategii rozwoju Szpitala Specjalistycznego im J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, który stawia na innowacyjne rozwiązania w dziedzinie medycyny. Szpital otrzymał na ten cel dotację w wysokości 500 000, 00zł z Funduszu Medycznego, co stanowi 100% wartości inwestycji.


Ponadto Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego otrzymał 3,5 miliona złotych z dotacji celowej Budżetu Państwa na zakup nowoczesnego sprzętu do brachyterapii. Jest to metoda leczenia nowotworów, polegająca na wprowadzeniu źródła promieniowania bezpośrednio do guza lub jego okolicy. Sprzęt, który zostanie zakupiony, to aparat do brachyterapii HDR z dodatkowym systemem do leczenia prostaty oraz endoskopy.


Zakup ten umożliwi rozpoczęcie działalności Pracowni Brachyterapii w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego. Całkowity koszt zadania inwestycyjnego wynosi 4 452 300,00 zł, a reszta środków będzie pozyskana w przyszłości.


Źródło: Szpital Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować