Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Nowy nabytek Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej

Nowy nabytek Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej

O siedem nowych uli i specjalistyczny sprzęt potrzebny przy hodowli i obserwacji pszczół wzbogacił się właśnie Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Szkoła prowadzi kursy dla pszczelarzy (technik i kurs podstawowy) i właśnie ich uczestnicy będą mogli zdobywać doświadczenie dzięki nowemu sprzętowi.

 

- Dziękuję za tak dobrą współprace z naszą powiatową szkołą – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podczas spotkania z pszczelarzami. – Cieszę się, że coraz więcej osób interesuje się hodowlą pszczół i dbaniem o naturę.

 

Siedem uli, dwa mikroskopy, podkarmiacze, ramki, dwa laptopy i rzutnik za blisko 20,5 tysiąca złotych przekazało Stowarzyszenie dla Męciny (powiat limanowski), z którym współpracuje powiatowa placówka oświatowa.

 

W spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Ryszard Poradowski, Iwona Kuzak – prezes Stowarzyszenia dla Męciny oraz Józef Oleksy i Stanisław Smoleń (równie ze Stowarzyszenia), Marek Szewczyk – nauczyciel zawodu i opiekun grup pszczelarskich z ZSP w Nawojowej, a także Wojciech Kołodziej – działacz społeczny i absolwent kursów pszczelarskich. Nie mogło oczywiście zabraknąć dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej Michała Bulzaka.

Nowy nabytek Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej Nowy nabytek Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej Nowy nabytek Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej Nowy nabytek Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować