Pogoda - Sądeckie.pl

22

Dzisiaj jest: 22. 10. 2021 Do końca roku: 70 dni
Jakość Powietrza:

Nowy Sącz: 19-latek okradł sklep i zaatakował ochroniarza gazem pieprzowym

Nowy Sącz: 19-latek okradł sklep i zaatakował ochroniarza gazem pieprzowym

19-latek chciał wynieść ze sklepu skradzione napoje gazowane, a gdy został zauważony przez pracownika ochrony ani myślał oddać swojego łupu i użył wobec mężczyzny gazu pieprzowego. Już po 40 minutach został zatrzymany przez sądeckich policjantów, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło 7 października br. Tego dnia około godziny 19, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na osiedlu Wojska Polskiego w Nowym Sączu doszło do kradzieży. Złodziej ze sklepowej półki zabrał cztery butelki napoju gazowanego, po czym przeszedł przez linię kas, nie płacąc za towar i udał się w kierunku wyjścia.


Tę sytuację zauważył pracownik ochrony. W trakcie wyjaśniania sprawy kradzieży pomiędzy mężczyznami wywiązała się awantura, podczas której złodziej użył gazu pieprzowego, którym spryskał ochroniarza. Następnie porzucając skradziony towar, uciekł w kierunku Alei Piłsudskiego.


Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci z Ogniwa Wywiadowczego sądeckiej Policji natychmiast przystąpili do działania. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego po przeglądnięciu zapisu z monitoringu sklepowego szybko ustalili, że za tą kradzieżą stoi 19-letni sądeczanin.


Już po 40 minutach od zgłoszenia sprawca kradzieży rozbójniczej był w rękach policjantów. Sądeczanin został zatrzymany w rejonie swojego miejsca zamieszkania w Nowym Sączu. Był tak zaskoczony widokiem funkcjonariuszy, że od razu przyznał się do kradzieży w sklepie.


19-latek został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Po nocy w policyjnej celi usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej tzw. mniejszej wagi. (art. 281 kk. w zw. z art. 283 kk.). Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować