Nowy Sącz: 47-latek odpowie za znęcanie się nad ojcem i siostrą

Sądeccy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który przez kilka miesięcy znęcał się nad swoim ojcem i siostrą. Sprawca pod wpływem alkoholu wyzywał, groził i bił swoich bliskich.

Nowy Sącz: 47-latek odpowie za znęcanie się nad ojcem i siostrą

Mieszkaniec Nowego Sącza usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną i został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Sąd zadecydował o odizolowaniu agresora od pokrzywdzonych. Za swoje czyny mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.


Nie bądź bierny wobec przemocy domowej!


Przemoc w rodzinie to poważny problem społeczny, który dotyka wiele osób. Nie możemy przechodzić obok niego obojętnie, bo milczenie to współudział. Jeśli widzisz lub słyszysz, że ktoś jest maltretowany przez swojego partnera, rodzica, dziecko lub innego członka rodziny, nie wahaj się zareagować. Twoja interwencja może uratować czyjeś życie lub zdrowie.


Masz wiele możliwości, jak pomóc ofierze przemocy domowej. Możesz zadzwonić na numer alarmowy 112, skorzystać z aplikacji „Alarm 112” lub „Moja Komenda”, zgłosić sprawę na platformie „Policja e-usługi” lub osobiście udać się do najbliższej komendy Policji. Możesz też skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226) lub Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002), gdzie uzyskasz fachową poradę i wsparcie.


Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej, pamiętaj, że nie jesteś sam i nie musisz się bać prosić o pomoc. Skontaktuj się z Policją lub innymi służbami, które pomogą Ci wyjść z trudnej sytuacji i zapewnią Ci ochronę i pomoc prawną.


Przemoc domowa to zbrodnia, która nie może być tolerowana. Nie bądź bierny – reaguj i pomagaj!


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować