Nowy Sącz gospodarzem a MPEC partnerem XI Konferencji „Nowe Kierunki Kogeneracji”

W Nowym Sączu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla branży energetycznej. To XI Konferencja „Nowe Kierunki Kogeneracji”, która zgromadzi ekspertów, przedstawicieli administracji i biznesu oraz zainteresowanych tematyką kogeneracji. Konferencja odbędzie się w dniach 31 stycznia - 2 lutego 2024 roku w Hotelu Beskid. Partnerem konferencji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu, a organizatorem Wydawnictwo „Nowa Energia”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Ludomir Handzel.

Nowy Sącz gospodarzem a MPEC partnerem XI Konferencji „Nowe Kierunki Kogeneracji”
Cieszymy się, że możemy być partnerem tak prestiżowej konferencji, która promuje kogenerację jako efektywny i przyjazny środowisku sposób wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej. Zapraszamy wszystkich uczestników do zwiedzenia naszej nowej elektrociepłowni z układem kogeneracyjnym, która jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju - mówi prezes MPEC Nowy Sącz Paweł Kupczak.


Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń i opinii na temat aktualnych wyzwań i trendów w kogeneracji. W programie znajdą się m.in. panele dyskusyjne na temat strategii energetycznej Europy i Polski, roli elektrociepłowni w stabilizacji systemu energetycznego, rozwoju kogeneracji opartej na różnych rodzajach paliw, w tym odnawialnych, innowacyjnych rozwiązań w kogeneracji i trójgeneracji, modernizacji źródeł ciepła czy mikrogeneracji w energetyce rozproszonej. Moderatorem konferencji będzie dr hab. inż. Wojciech Bujalski, prof. PW, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej.


Źródło: MPECNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować