Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Nowy Sącz: Ma 18 lat i blisko 40 zarzutów na koncie. Co takiego przeskrobał?

Nowy Sącz: Ma 18 lat i blisko 40 zarzutów na koncie. Co takiego przeskrobał?

Na przełomie roku, dwóch młodych mężczyzn okradało puszki z datkami przeznaczonymi na wsparcie jednej z fundacji. Złodzieje zostali wówczas ustaleni i zatrzymani przez sądeckich policjantów. W toku dochodzenia młodszemu ze sprawców funkcjonariusze udowodnili popełnienie 36 innych przestępstw dotyczących uszkodzenia mienia.

Młodzi mieszkańcy Nowego Sącza w Sylwestra oraz 4 i 5 stycznia br., wykorzystując nieuwagę ekspedientów, z trzech sklepów na terenie miasta zabrali puszki z pieniędzmi, po czym rozerwali zabezpieczenia i zabrali gotówkę, która była w środku. Łącznie było to ponad 3 tys. złotych.


Mimo, że złodzieje usłyszeli zarzuty, sądeccy policjanci w dalszym ciągu prowadzili czynności, ponieważ ustalili wówczas, że 18-latek pod koniec ubiegłego roku uszkodził kilkanaście elewacji budynków w centrum Nowego Sącza poprzez namalowanie na ich farbą w sprayu swojego tagu, czyli graficiarskiego podpisu.


Ich praca dochodzeniowo-śledcza pozwoliła na zebranie obszernego materiału dowodowego, na podstawie którego młody mężczyzna usłyszał 36 zarzutów uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia, ale dla 18-latka kara może być wyższa z uwagi na to, że przestępstwa popełnił w krótkich odstępach czasu, z wykorzystaniem takiej samej sposobności. Właściciele pomalowanych sprayem nieruchomości oszacowali swoje straty na blisko 58 tys. złotych.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować