Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Ukradł telefon, z którego miał tylko zadzwonić

Ukradł telefon, z którego miał tylko zadzwonić

Młody sądeczanin pożyczył od przechodnia telefon komórkowy, by zadzwonić do swojej babci. Po zakończeniu rozmowy postanowił jednak, że nie odda urządzenia jego właścicielowi. Policjanci zatrzymali 22-latka i przedstawili mu zarzut kradzieży w warunkach recydywy.

Kilka dni temu, na jednym z przystanków w centrum Nowego Sącza młody mężczyzna zapytał czekającego na autobus 20-latka czy może pożyczyć na chwilę telefon komórkowy, ponieważ chce zadzwonić do swojej babci. Po skończonej rozmowie, zamiast oddać smartfon właścicielowi, schował go do kieszeni i powiedział, że go nie zwróci, po czym odszedł w nieznanym kierunku. Sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o tej kradzieży i kryminalni wszczęli w tej sprawie dochodzenie.


Tymczasem, następnego dnia, mundurowi będąc na interwencji dotyczącej awantury w jednym z bloków w Nowym Sączu, ustalili, że nietrzeźwy awanturujący się tam mężczyzna to poszukiwany złodziej smartfonu. Na widok policjantów 22-latek zaczął uciekać, ale po chwili został zatrzymany i przewieziony do komendy. Miał w organizmie blisko 3,2 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu sądeczanin usłyszał zarzut kradzieży.


Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia, ale w tym przypadku sąd może orzec wyższy wymiar kary, ponieważ mężczyzna popełnił je w warunkach recydywy. Wobec 22-latka prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować