Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 12. 2023 Dni od początku roku: 337 Dni do końca roku: 27
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Nowy Sącz: podczas prac ziemnych znaleziono niewybuch

12 maja br. podczas prac ziemnych przy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu pracownicy zauważyli skorodowany pocisk. O znalezisku natychmiast powiadomili Policję. Niewybuch o długości około 25 centymetrów w pierwszej kolejności sprawdził policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji.

Nowy Sącz: podczas prac ziemnych znaleziono niewybuch

O niebezpiecznej pozostałości z czasów II wojny światowej zostali poinformowani saperzy z 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa, którzy kilka godzin później przybyli we wskazane miejsce. Załoga sprawdziła niewypał, zabezpieczyła go w pojeździe pirotechnicznym, a następnie zabrała pocisk do neutralizacji.


W miniony piątek, tj. 12 maja br., podczas wykonywania prac ziemnych przy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu pracownicy zauważyli skorodowany pocisk. O znalezisku natychmiast powiadomili Policję. Niewybuch o długości około 25 centymetrów w pierwszej kolejności sprawdził policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji. O niebezpiecznej pozostałości z czasów II wojny światowej zostali poinformowani saperzy z 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa, którzy kilka godzin później przybyli we wskazane miejsce. Załoga sprawdziła niewypał, zabezpieczyła go w pojeździe pirotechnicznym, a następnie zabrała pocisk do neutralizacji.


Uwaga na niewybuchy, mogą być śmiertelnie niebezpieczne!

Niewybuchy, mimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi, nadal mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem dotykać ani przenosić, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy nim grozi wybuchem, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby przebywającej w jego pobliżu! W przypadku znalezienia niewybuchu czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo. Następnie policjanci będą zabezpieczać takie znalezisko do czasu przyjazdu specjalistycznego patrolu saperskiego, który zabierze amunicję czy niewypały do detonacji lub zneutralizuje je na miejscu.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować