Nowy Sącz: Policjanci drogówki przy pomocy drona rejestrowali wykroczenia w rejonie przejść dla pieszych

22 czerwca br., w Nowym Sączu policjanci ruchu drogowego wykorzystali drona małopolskiej Policji w ramach cyklicznych działań kontrolnych. Dron monitorował stan bezpieczeństwa i ujawniał nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Nowy Sącz: Policjanci drogówki przy pomocy drona rejestrowali wykroczenia w rejonie przejść dla pieszych

W ramach akcji, szczególnie nadzorowano przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerów przy ul. Królowej Jadwigi oraz al. Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu. Dzięki kamerze zamontowanej na dronie, policjanci obserwowali, czy uczestnicy ruchu przestrzegają przepisów. W momencie wykroczenia, patrol ruchu drogowego natychmiast podejmował interwencję.

Podczas działań ujawniono 51 wykroczeń, w tym 27 przekroczeń prędkości i 8 przypadków nieprawidłowego wyprzedzania w rejonie przejść dla pieszych. Na kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów, nałożono 42 mandaty karne, a także skierowano 2 wnioski do sądu o ukaranie. Jeden kierowca stracił prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, a inny zatrzymał dowód rejestracyjny z powodu złego stanu technicznego pojazdu.

Przypominamy, że wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych grozi mandatem w wysokości 1500 złotych (3000 złotych w recydywie) oraz 15 punktami karnymi. Za przekroczenie prędkości od 50 do 2500 złotych (w recydywie 5000 złotych) i od 1 do 15 punktów karnych.

Apelujemy do kierujących i pieszych o zachowanie ostrożności w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Nasze bezpieczeństwo zależy od współdziałania wszystkich użytkowników dróg.

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować