Nowy Sącz: pożar w domu jednorodzinnym. Zapalił się olej w garnku

30 września o godzinie 12.11 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Sichrawy.

Nowy Sącz: pożar w domu jednorodzinnym. Zapalił się olej w garnku

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w budynku mieszkalnym jednorodzinnym na parterze w pomieszczeniu kuchni doszło do zapalenia się oleju jadalnego, który znajdował się w garnku na kuchence gazowej. W chwili wystąpienia pożaru w pomieszczeniu kuchni przebywał mężczyzna. Garnek z palącym się olejem został zdjęty z kuchenki i położony na podłodze w kuchni.


Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustaleniu, że nikt nie został poszkodowany, wyniesieniu garnka na zewnątrz i ugaszeniu pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej. Wyłączono prąd i zakręcono zawór gazu. Zdemontowano okopcone wyposażenia kuchni tj. meble wiszące, okap kuchenny i wyniesiono na zewnątrz. Otwarto okna we wszystkich pomieszczeniach w celu przewietrzenia. Sprawdzono pomieszczenia na obecność tlenku węgla. Zalecono dalsze wietrzenie. Na tym działania zakończono.


Źródło: PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować