Nowy Sącz: Rozpoczął się nabór projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2025

Od 16 maja mieszkańcy Nowego Sącza mogą składać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025. Chodzi zarówno o projekty ogólnomiejskie, jak i osiedlowe.

Nowy Sącz: Rozpoczął się nabór projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2025

Jak wygląda nabór projektów?

Projekty w budżecie będzie można składać od 16 maja do 3 czerwca 2024 r. Nabór odbywa się tutaj bądź w tradycyjny sposób, poprzez złożenie formularza w wersji papierowej na dzienniku podawczym Urzędu Miasta Nowego Sącza (ul. Rynek 1, pokój numer 9).

Aby złożyć projekt w wersji elektronicznej należy utworzyć konto w systemie Budżet Obywatelski Nowy Sącz 2025 - kliknij tutaj. Na przypisany do konta adres e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny. Po kliknięciu w link będzie można się zalogować i wypełniając wszystkie obowiązkowe pola zgłosić swój autorski pomysł na Nowy Sącz.

Aby złożyć projekt w wersji papierowej należy pobrać formularz zgłoszenia projektu wraz z niezbędnymi załącznikami, który dostępny jest w zakładce do pobrania. Formularz można uzyskać także w Biurze Aktywności Obywatelskiej (ul. Jagiellońska 14, pokój numer 104) lub na dzienniku podawczym Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Jakie są kwoty Budżetu Obywatelskiego 2025?

Suma środków przeznaczonych na realizację projektów to łącznie 4 100 100 złotych. W tym :

Projekty ogólnomiejskie – 2 050 050 złotych.

Projekty osiedlowe – 2 050 050 złotych w podziale na poszczególne osiedla (dokładny podział znajduje się w artykule harmonogram i kwoty)

Kto może zgłosić projekt?

W Budżecie Obywatelskim mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Nowego Sącza. Każdy może zgłosić swój pomysł: dorośli, młodzież i dzieci. Wystarczy mieć ciekawą propozycję na co wydać publiczne pieniądze. Więcej na temat tego, kto może zgłosić projekt zajdziecie Państwo w artykule ABC Wnioskodawcy.

Tworząc projekt warto skorzystać z pomocy urzędników i pracowników jednostek organizacyjnych miasta Nowego Sącza, kontakt do nich znajdą Państwo w zakładce na stronie poświęconej budżetowi obywatelskiemu – Pomoc Urzędników.

Z kolei, aby przygotować kosztorys projektu można skorzystać z Cennika miejskiego.

Warto także sprawdzić, czy teren, na którym chcemy zrealizować nasz pomysł należy do miasta. W tym celu należy zadzwonić do Wydziału Geodezji i Nieruchomości lub odwiedzić urzędników w Urzędzie Miasta. Zachęcamy do korzystania Systemu Informacji Przestrzennej dla Miasta Nowego Sącza. Link do systemu tutaj.

Uwaga:

Jeżeli projekt tego wymaga, to po stronie Wnioskodawcy leży obowiązek pozyskania pisemnego oświadczenia o gotowości do współpracy przy realizacji projektu na terenie jednostki miejskiej, instytucji, czy też pozyskania zgody na użyczenie terenu, w przypadku gdy projekt miałby być realizowany na terenach niebędących własnością miasta.

Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować