Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Nowy Sącz: Rusza akcja charytatywna "Lwów 2021"

Nowy Sącz: Rusza akcja charytatywna "Lwów 2021"

W Nowym Sączu ruszyła zbiórka darów dla naszych rodaków ze wschodu.

Warunki życia na Ukrainie nadal są bardzo złe. Brakuje podstawowych środków czystości i higieny osobistej (m.in. szamponów, żeli, mydeł, płynów do naczyń czy proszków) - wylicza Iwona Radomiak szef Fundacji Bratnia Dusza.


Dary (chemia, środki czystości, przybory szkolne, witaminy) można składać w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ul. Szwedzkiej 2 do 25 lipca br. Jeszcze w bieżącym miesiącu organizatorzy chcą je zawieźć do Lwowa.


Z powodu pandemii może to być jedyna akcja która nam się uda. Nie wiemy kiedy nam znowu zamkną granice, bo sytuacja jest dynamiczna, dlatego bardzo proszę o wsparcie i pomoc dla naszych rodaków z Ukrainy – apeluje Iwona Romaniak.


Dary na Ukrainę dostarczą wolontariusze oraz motocykliści z powiatu nowosądeckiego, Nowego Sącza jak również z innych miast i klubów motocyklowych wraz z Fundacją Bratnia Dusza.


Kolumna 30 motocyklistów wyruszy na Ukrainę z nowosądeckiego Rynku w czwartek 29 lipca br. Przy przekazaniu darów będzie obecny konsul RP.


Mamy motory i wszystko już dopięte na ostatni guzik, tylko nie mamy busa, którym musimy przewieźć te dary, więc gdyby jakaś firma mogła bezpłatnie nam przekazać, pożyczyć lub kierowca takiego busa chciałby z nami jechać, byłabym niezmiernie wdzięczna. Fundacja nie dysponuje samochodem, którym mogłaby przewieźć dary. Jeśli ktoś mógłby pomóc w tej kwestii to bardzo proszę – dodaje szefowa Fundacji Bratnia Dusza.


Akcja jest organizowana przez Fundację Bratnia Dusza i odbywa się pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować