Nowy Sącz: Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych zwiedzili nowoczesną kogenerację MPEC

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu mieli okazję zwiedzić nowoczesną instalację kogeneracyjną MPEC Nowy Sącz, która znajduje się przy ulicy Lwowskiej. To jedna z najważniejszych inwestycji dla miasta, która pozwala na produkcję zarówno energii cieplnej, jak i elektrycznej.

Nowy Sącz: Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych zwiedzili nowoczesną kogenerację MPEC

Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązującymi na terenie obiektów MPEC Nowy Sącz. Następnie zostali wprowadzeni w szczegóły technologii kotłowni gazowej, automatyki i synchronizacji układu kogeneracyjnego, a także procesu obiegu wody i dostarczania ciepła. Dowiedzieli się również, jak radzić sobie z ewentualnymi awariami i jakie są zabezpieczenia przed nimi. Zobaczyli też na własne oczy, jak działa kocioł gazowy o mocy 5 MW. 

Kogeneracja to sposób produkcji energii, który ma wiele zalet. Po pierwsze, jest niezależny od warunków atmosferycznych i działa przez całą dobę. Po drugie, wykorzystuje różne źródła energii, co zwiększa jej efektywność i zmniejsza straty. Po trzecie, jest przyjazny dla środowiska i wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym. 

Spotkanie z uczniami było częścią działań edukacyjnych prowadzonych przez MPEC Nowy Sącz. Firma współpracuje ze szkołami budowlanymi, oferując praktyki zawodowe dla uczniów pod opieką doświadczonych specjalistów. To sposób na kształcenie przyszłych pracowników dla nowosądeckiej spółki.

Źródło: MPEC

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować