Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Stary Sącz: Lekcja historii w terenie

Stary Sącz: Lekcja historii w terenie

Stary Sącz to wręcz wymarzone miejsce do prowadzenia lekcji historii w terenie. Pamięta o tym nauczycielka tego przedmiotu Dominika Janczura-Leszko, która w czerwcu zorganizowała takie zajęcia dla uczniów.

8 czerwca tematem historii Starego Sącza zajęli się uczniowie klasy pierwszej kształcącej techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Przygotowali oni referaty, które wygłosili na starosądeckim rynku i dziedzińcu klasztornym sióstr klarysek. Omówiono m.in. średniowieczną zabudowę miasta, rolę klasztorów i sztukę sakralną. Sporo miejsca poświęcono też św. Kindze.


10 czerwca druga klasa Technikum Organizacji Turystyki oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Regionalnym w Starym Sączu. Młodzież była zaskoczona bogatymi zbiorami, a zapoznała się m.in. z życiem sławnej śpiewaczki Ady Sari, dawnym rzemiosłem, a także wkładem starosądeczan w rozwój regionu. W tym kontekście szczególnie cenne okazały się być wiadomości na temat życia i twórczości patrona szkoły – ks. prof. Józefa Tischnera.


Źródło: SPNS, fot. Archiwum szkoły

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować