Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 03. 2021
Do końca roku: 298 dniNowy Sacz ul. Kraszewskiego: W jednym z mieszkań ulatniał się czad. 3-letnie dziecko z objawami podtrucia trafiło do szpitala

Nowy Sacz ul. Kraszewskiego: W jednym z mieszkań ulatniał się czad. 3-letnie dziecko z objawami podtrucia trafiło do szpitala

25 stycznia zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zostały zadysponowane do jednego z mieszkań na ul. Kraszewskiego w Nowym Sączu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w jednym mieszkań doszło emisji tlenku węgla z gazowego piecyka grzewczego wody. Mieszkanie zamieszkiwała czteroosobowa rodzina, w tym dwójka dzieci. Urządzenie pomiarowe wskazało niewielkie stężenie tlenku węgla. Lokatorzy mieli typowe objawy zatrucia tlenkiem węgla - relacjonują funkcjonariusze PSP.


Strażacy dokonali pomiarów stężenia tlenku węgla, zakręcili zawór gazowy przed piecykiem oraz udzielili pomocy 3-letniemu dziecku, które po dotarciu na miejsce ZRM zostało przewiezione do szpitala. Pozostali lokatorzy nie wymagali hospitalizacji.


Pracownicy pogotowia gazowego wymontowali licznik gazowy i odcięli dopływ gazu do mieszkania, gdzie wystąpił tlenek węgla. Zostało ono ponownie sprawdzone na obecność tlenku węgla, podobnie jak wszystkie mieszkania w tym samym ciągu wentylacyjnym. W żadnym z nich urządzenie pomiarowe nie wykazało zagrożenia.


Fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

21

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować