Nowy Sącz: włamywał się do samochodów. 35-latek z zarzutami

Sądeccy policjanci zakończyli śledztwo w sprawie przestępczej działalności mężczyzny, który dokonywał włamań do zaparkowanych pojazdów na jednym z osiedli w Nowym Sączu. 35-latek usłyszał od funkcjonariuszy 12 zarzutów, za które grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Nowy Sącz: włamywał się do samochodów. 35-latek z zarzutami

W ciągu ostatnich kilku miesięcy mundurowi pracowali nad ustaleniem sprawcy, który nie tylko włamywał się do samochodów mieszkańców, ale także kradł z nich wartościowe przedmioty. Mężczyzna wykorzystywał również niezamknięte drzwi, by ukraść paczki z busów firm kurierskich, kiedy pracownicy dostarczali przesyłki klientom. Policjanci udowodnili również, że uszkodził dwa pojazdy, malując je farbą w sprayu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 35-letni mieszkaniec Nowego Sącza usłyszał łącznie 12 zarzutów, w tym kradzieży, kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Warto pamiętać, że okazja czyni złodzieja. Dlatego unikajmy nieoświetlonych parkingów i nie zostawiajmy w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, takich jak telefony komórkowe, laptopy, torebki czy portfele. Jeśli musimy pozostawić takie rzeczy w pojeździe, lepiej schować je do bagażnika. Często skradzione przedmioty mają o wiele mniejszą wartość w porównaniu do kosztu wymiany np. zniszczonej szyby. Nie zapominajmy również o dokładnym zamknięciu pojazdu, nawet na krótką chwilę.

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować