Nowy Sącz: Zamiast przymierzać ubrania w sklepowej przebieralni, próbował ukraść dwa telefony

27-letni mieszkaniec województwa lubelskiego w jednym z hipermarketów w Nowym Sączu próbował ukraść dwa nowoczesne telefony komórkowe. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany.

Nowy Sącz: Zamiast przymierzać ubrania w sklepowej przebieralni, próbował ukraść dwa telefony

24 kwietnia br. sądecka Policja otrzymała zgłoszenie o próbie kradzieży smartfonów w jednym z hipermarketów w Nowym Sączu. Około godziny 14:30 złodziej ze sklepowej półki zabrał dwa telefony komórkowe w opakowaniach zabezpieczających, po czym, trzymając w ręce również ubrania, udał się do przymierzalni. Tam zamiast przymierzać odzież, mężczyzna uszkodził opakowania i wyjął z nich smartfony.


Następnie wyszedł z przymierzalni z jednym z telefonów owiniętym ubraniami, a drugi aparat ukrył pomiędzy odzieżą na sklepowej półce. Tę sytuację zauważył pracownik ochrony. Okazało się, że uszkodzone opakowania zabezpieczające zostały w przymierzalni. Informacja o próbie kradzieży z włamaniem oraz ujęciu sprawcy na gorącym uczynku natychmiast została przekazana sądeckiej Policji.


Kiedy patrol przybył na miejsce, złodziej został zatrzymany, a następnie przewieziony do sądeckiej komendy. Mundurowi ustalili, że 27-latek z Lubelszczyzny był znany Policji i był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał od policjantów zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu od roku do 10 lat więzienia, a następnie został przetransportowany do zakładu karnego w Nowym Sączu.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować