34-latka z Limanowej zaginęła w 2016 r. Śledczy mówią o przełomie w sprawie

Policjanci z krakowskiego Archiwum X, w ubiegłym roku wzięli na tapet sprawę zaginięcia 34-latki. W wyniku ich ustaleń, zostało wszczęte śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Limanowej pod kątem pozbawienia zaginionej życia. Teraz pojawiły się nowe okoliczności dotyczące zarówno potencjalnego sprawcy jak i lokalizacji ciała kobiety.

34-latka z Limanowej zaginęła w 2016 r. Śledczy mówią o przełomie w sprawie

29 czerwca 2016 r., w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej pojawił się mężczyzna, który zgłosił zaginięcie swojej 34-letniej partnerki. Okazało się, że kobiety nie było od 25 czerwca, kiedy to po awanturze miała wyjść z domu „po papierosy” i już więcej się nie pojawić. 

Komenda Powiatowa Policji w Limanowej wszczęła poszukiwania zaginionej. Policjanci sprawdzali wszelkie powiązania rodzinne i kontakty towarzyskie kobiety. Sprawdzane były szpitale, placówki zdrowia, noclegownie, rozpytywani byli przewoźnicy autobusowi.

Komunikat o zaginięciu wraz z rysopisem i zdjęciem kobiety rozesłano też do innych jednostek Policji. Na bieżąco sprawdzane były informacje dotyczące znalezienia w Polsce nn zwłok. Niestety, wszelkie działania nie przyniosły rezultatu. 

W 2023 r., sprawą tajemniczego zaginięcia zainteresowali się policjanci małopolskiego Archiwum X. Funkcjonariusze jeszcze raz przeanalizowali wszelkie pojawiające w sprawie tropy i ustalenia. Zgromadzone materiały wskazywały, że kobieta najprawdopodobniej nie żyje, dlatego też został złożony wniosek do Prokuratury Rejonowej w Limanowej o wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

Kiedy 21.02.2023 r. prokuratura wszczęła śledztwo z art.189 par 2 KK (mówiącego o pozbawieniu człowieka wolności powyżej 7 dni), policjanci Archiwum X oraz funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo – śledczego KWP w Krakowie rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zwłok kobiety a także szukanie sprawcy. Weryfikowali również inne warianty, w tym możliwy wyjazd kobiety w inny rejon Polski lub za granicę i zerwanie kontaktów z rodziną.

Na początku lutego br. śledczy mówią o przełomie w sprawie. Zebrany materiał pozwolił wykluczyć szereg wersji i w znacznym stopniu uprawdopodobnił tezę o pozbawieniu życia kobiety i to przez osobę z bliskiego jej kręgu a także ukrycia jej zwłok. Policjanci wytypowali też pewne miejsca, w których może być ukryte ciało. W najbliższych dniach rozpoczną się poszukiwania w terenie. 

Źródło: Policja Małopolska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować