O sportowych inwestycjach w Powiecie nowosądeckim, na Kongresie w Mikołajkach

O znaczeniu sportu dla zdrowia i rozwoju społecznego dyskutowali uczestnicy panelu „Sport i rekreacja – inwestycja w przyszłość” podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach. Wśród prelegentów był starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który przedstawił przykłady realizowanych przez Powiat Nowosądecki inwestycji sportowych.

O sportowych inwestycjach w Powiecie nowosądeckim, na Kongresie w Mikołajkach
Sport to nie tylko zdrowie, ale także integracja, współpraca i budowanie więzi międzyludzkich – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. - Dlatego Powiat Nowosądecki stawia na rozwój infrastruktury sportowej, która służy nie tylko młodzieży szkolnej, ale także mieszkańcom całego regionu. Naszą flagową inwestycją jest Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach, które oferuje szeroki zakres możliwości uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

Starosta zaprezentował również inne projekty związane ze sportem, takie jak budowa boisk wielofunkcyjnych przy szkołach powiatowych, modernizacja stadionu lekkoatletycznego w Nowym Sączu czy współfinansowanie imprez sportowych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.

Chcemy, by nasz powiat był nie tylko atrakcyjny turystycznie, ale także sprzyjał aktywności fizycznej i zdrowemu trybowi życia – podsumował starosta Marek Kwiatkowski.

IX Europejski Kongres Samorządów to największe wydarzenie poświęcone samorządności w Polsce i Europie. W tym roku odbywa się pod hasłem „Samorządy dla ludzi”. Wśród tematów poruszanych na kongresie są m.in. rola samorządów w odbudowie gospodarczej po pandemii, transformacja ekologiczna i cyfrowa, polityka społeczna i edukacyjna oraz współpraca międzynarodowa.

Źródło: SPNS, fot. Archiwum organizatorów


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować