Obwodnica zachodnia Nowego Sącza w coraz gorszym stanie

Od chwili otwarcia obwodnicy, droga ta miała być rozwiązaniem dla problemów związanych z tranzytem ciężarówek oraz zatłoczeniem w Nowym Sączu. Jednakże, w tym roku stała się ona obszarem, który raczej przyciąga uwagę ze względu na swoje zniszczenie, niż spełnia swoją funkcję.

Obwodnica zachodnia Nowego Sącza w coraz gorszym stanie

Obwodnica Zachodnia Nowego Sącza, którą można by określić mianem drogi o strategicznym znaczeniu dla lokalnej i regionalnej infrastruktury drogowej, niszczeje w oczach.

Miesiąc po miesiącu, widoczne są coraz bardziej dramatyczne przejawy degeneracji tej drogi. O ile jeszcze niedawno mogło się wydawać, że uszkodzenia są punktowe i dają się naprawić, teraz wygląda to już zupełnie inaczej.

Kierowcy muszą uważać już nie tylko na koleiny, które utrudniają płynne poruszanie się po trasie ale i pęknięcia, wgłębienia, a nawet dziury zagrażające bezpieczeństwu użytkowników drogi.

Również infrastruktura towarzysząca obwodnicy taka jak oświetlenie, pozostawia wiele do życzenia.

Są lampy które wydają się przewracać, przed czym chroni je bariera dźwiękochłonna i tylko dlatego prawdopodobnie nie leżą na ziemi, nie wspominając już o tym, iż nie są już w takim stanie spełnić swojej podstawowej funkcji, czyli zapewnić odpowiedniego oświetlenia.

Co jest szczególnie odczuwalne po zmroku, gdyż drogę tę przecinają przejścia dla pieszych.Taki stan drogi skutkuje nie tylko frustracja mieszkańców i kierowców korzystających z tej trasy, ale przede wszystkim stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze.


Zobacz Również

Komentarze


Martyna ~ 3 miesiące temu

0

Ostatnio jechałam tamtędy chcąc sobie skrócić drogę na świniarsko, droga jak pole minowe, mało koła nie zgubiłam. Masakra.


Zaloguj sie aby komentować