Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Od 1 lipca br. obowiązek składania deklaracji o źródłach ogrzewania budynków. Nie złożysz? Zapłacisz karę

Od 1 lipca br. obowiązek składania deklaracji o źródłach ogrzewania budynków. Nie złożysz? Zapłacisz karę

1 lipca 2021 r. wszedł w życie obowiązek składania deklaracji o źródłach ogrzewania budynków w całej Polsce – chodzi m.in. o piece węglowe i gazowe, kominki czy fotowoltaikę.

Również mieszkańcy Nowego Sącza są zobowiązani do złożenia deklaracji i zgłoszenia swojego budynku do specjalnej bazy danych.


W systemie CEEB będą gromadzone dane o budynkach, w zakresie eksploatowanych w nich lub na ich potrzeby: źródeł ciepła, w tym zasilania z sieci ciepłowniczej, źródeł energii elektrycznej oraz źródeł spalania paliw. Każdy obywatel Polski musi zgłosić swój budynek do specjalnej bazy danych i podać tam adres, źródło ogrzewania, plany, klasę pieca itd. Na ten obowiązek jest czas 6 miesięcy. Jeśli tego nie zrobi to może zostać ukarany karą w wysokości od 50 zł do 5 tys. zł – informuje Grzegorz Tabasz Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza.Egzekwowanie obowiązku składania deklaracji spocznie na samorządach. W przypadku Nowego Sącza będzie to Urząd Miasta.


Jeśli w ciągu pół roku samorząd zgodnie ze wskaźnikiem zamieszczonym w ustawie nie osiągnie współczynnika 70% zgłoszeń mieszkańców to może zostać ukarany karą od 50 tys. zł do 0,5 mln zł – mówi Grzegorz Tabasz.

Deklarację można złożyć:


Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć na stronie: https://www.nowysacz.pl/content/resources/aktualnosci/2021/07/20210702_pytania%20.pdf


Co sądzisz o tym wydarzeniu

14

Zobacz Również

Komentarze


Marco Polo ~ 5 miesięcy temu

0

Ile jeszcze, cały czas dochodzą jakieś nowe obowiązki, deklaracje, podatki. Ile głupi naród musi znieść, zanim zmądrzeje.


Kaniula ~ 5 miesięcy temu

0

Mając na uwadze to co się obecnie wyprawia w polityce i społeczeństwie, chyba nie ma ratunku.


Zaloguj sie aby komentować