Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Od 1 lipca „Dobry Start” tylko przez Internet

Od 1 lipca „Dobry Start” tylko przez Internet

Nabór wniosków o wsparcie w ramach programu „Dobry Start” ruszy od 1 lipca. W tym roku będzie to możliwe wyłącznie online, a obsługą programu zajmować się będą nie – jak dotąd – samorządy, ale Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowej pomocy dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Potencjalna liczba dzieci, które mogą być objęte tym programem wynosi około 4,5 miliona.


Dotychczas wnioski można było składać zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i tradycyjnie, a obsługą programu zajmowały się samorządy, wykorzystujące do tego celu ośrodki pomocy społecznej. W tym roku składanie wniosków w formie papierowej nie będzie już możliwe, a Ośrodek Pomocy Społecznej w Korzennej nie będzie zajmował się obsługą programu. Wnioski należy składać wyłącznie online, a w pełni zautomatyzowany proces obsługi programu przejmie ZUS.


Wnioski można składać elektronicznie na kilka sposobów: przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS.


Źródło: Gm. Korzenna, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować