Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Od 18 listopada zaczyna działać szpital II stopnia dla chorych na covid-19 w Krynicy-Zdroju

Od 18 listopada zaczyna działać szpital II stopnia dla chorych na covid-19 w Krynicy-Zdroju

Placówka została utworzona w 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny, a za jej przygotowanie i uruchomienie odpowiadała spółka Skarbu Państwa Tauron.

 

- W szpitalu jest 168 łóżek dla chorych, którzy wymagają wsparcia tlenowego - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Placówka jest przygotowana pod katem medycznym - są lekarze i pielęgniarki oraz wysoce specjalistyczny sprzęt potrzebny do ratowania ludzkiego życia. Nadzór nad tą placówką ma nasz Szpital Powiatowy w Krynicy-Zdroju. Wraz z uruchomieniem tego szpitala, na obecną chwilę problemy związane z brakiem łóżek i miejsc dla pacjentów chorych na covid-19 zostały rozwiązane.

 

Oprócz tego, w krynickim sanatorium Continental zostało utworzone izolatorium na około 150 łóżek.

 

Przypomnijmy też, że w Szpitalu Powiatowym im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju działa dodatkowy oddział dla chorych na covid-19. Utworzono go ze względu na trudną sytuację i coraz więcej zakażonych. W sumie w krynickim szpitalu dla zakażonych koronawirusem zostało przygotowanych 50 łóżek. Chorym jest zapewniona pełna opieka medyczna.

Od 18 listopada zaczyna działać szpital II stopnia dla chorych na covid-19 w Krynicy-Zdroju Od 18 listopada zaczyna działać szpital II stopnia dla chorych na covid-19 w Krynicy-Zdroju Od 18 listopada zaczyna działać szpital II stopnia dla chorych na covid-19 w Krynicy-Zdroju Od 18 listopada zaczyna działać szpital II stopnia dla chorych na covid-19 w Krynicy-Zdroju

Źródło: SPNS, fot. MUW

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować