Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym - na podium małopolscy policjanci, w tym funkcjonariusz z Krynicy-Zdroju

Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym - na podium małopolscy policjanci, w tym funkcjonariusz z Krynicy-Zdroju

24 września br. w miejscowości Hutki-Kanki odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Małopolscy policjanci zajęli 2 miejsce w klasyfikacji zespołowej. Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie reprezentował sierżant Dariusz Dutkiewicz, z Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju.

Mistrzostwa organizowane były przez Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Łazach oraz Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach. Bieg jest uczczeniem pamięci sierżanta Grzegorza Załogi, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania czynności służbowych. Do zawodów zgłosili się zawodnicy reprezentujący jednostki Policji z całego kraju oraz innych formacji mundurowych.


Reprezentantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie byli następujący policjanci: kom. Łukasz Czyż - Komenda Miejska Policji w Krakowie, kom. Wojciech Kastelik – Komisariat Policji V w Krakowie, podkom. Paweł Kowalkowski – Zespół Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, sierż. Dariusz Dutkiewicz – Komisariat Policji w Krynicy-Zdroju, mł. asp. Bartłomiej Olbrych - Komisariat Policji w Bieczu oraz mł. asp. Dariusz Ciba - Komenda Powiatowa Policji w Limanowej.


Miejsca powyższych zawodników pozwoliły na zajęcie drużynie małopolskich policjantów II miejsca w klasyfikacji zespołowej. Pierwsze miejsce przypadło Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach, a trzecie Oddziałom Prewencji Policji w Katowicach.


Źródło: KWP w Krakowie

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować