Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

Organizacje młodzieżowe chcą pomagać seniorom

Organizacje młodzieżowe chcą pomagać seniorom

Jedną z najważniejszych zasad w czasie pandemii – oprócz bezwzględnego stosowania się do wytycznych sanitarnych – jest solidarność społeczna. – Właśnie dlatego uruchomiliśmy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Chęć niesienia pomocy osobom starszym zadeklarowało już blisko 50 organizacji młodzieżowych, za co serdecznie dziękuję – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów powstał po to, by umożliwić osobom starszym pozostanie w domu, poprzez zapewnienie im m.in. dostarczenia zakupów spożywczych czy środków higieny. Osoba starsza dzwoniąc pod numer 22 505 11 11 może poprosić o taką pomoc. Konsultant przyjmie zgłoszenie – adres i numer telefonu – i przekaże je do odpowiedniego ośrodka pomocy społecznej. Najbliższy ośrodek pomocy społecznej skontaktuje się z osobą, która potrzebuje pomocy, i ustali z nią wszelkie szczegóły.

 

Zadanie realizowane jest przez gminy, przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i wolontariuszami. W pomoc włącza się również Ochotnicza Straż Pożarna, Wojska Obrony Terytorialnej i harcerze.

 

To jednak nie wszystko. Do tej pory chęć pomocy w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów zadeklarowało już blisko 50 organizacji młodzieżowych. To m.in. Młodzi dla Polski, Studenci dla Rzeczypospolitej, Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych czy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. I wiele, wiele innych. Pragnę pochwalić i gorąco podziękować naszej drogiej młodzieży, która okazała się niezwykle wrażliwa na potrzeby innych, na potrzeby najbardziej zagrożonych dzisiaj osób starszych – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Jak podkreśla szefowa MRiPS, zaangażowanie młodych ludzi najlepiej dowodzi, że solidarność międzypokoleniowa to nie jest puste hasło, to realne działania.

 

Chcesz zostać wolontariuszem?

Ci, którzy indywidualnie chcieliby włączyć się w pomoc osobom starszym w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, mogą to zrobić poprzez stronę internetową www.wspierajseniora.pl. Można również zgłosić się osobiście do lokalnego ośrodka pomocy społecznej.

 

Źródło: MRiPS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować