Orszak Trzech Króli już po raz dziesiąty przeszedł ulicami Nowego Sącza

Mędrcy Świata Monarchowie już po raz dziesiąty przeszli ulicami Nowego Sącza. Orszak wyruszył o godzinie 10:30 z ulicy Gwardyjskiej, przeszedł ulicą Lwowską na sądecki Rynek i zakończył się uroczystą mszą świętą w Bazylice św. Małgorzaty.

Orszak Trzech Króli już po raz dziesiąty przeszedł ulicami Nowego Sącza

Zgromadzonych na sądeckim Rynku mieszkańców powitała w imieniu prezydenta Ludomira Handzla, zastępca prezydenta Magdalena Majka oraz prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzy Jurkiewicz.


Drodzy Nowosądeczanie. W imieniu prezydenta Ludomira Handzla życzę Wam, aby ten dzisiejszy nastrój radości, wzajemnej życzliwości i pokoju towarzyszył wszystkim przez cały rok. Zapewniam, że tradycji Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli będziemy strzec jak oka w głowie – powiedziała zastępca prezydenta Magdalena Majka.


Tegoroczne Pokłony Trzech Króli przeżywamy pod hasłem „Dzień dziś radosny”. Myślę, że mogliśmy doświadczyć tej radości. Cieszę się, że ta tradycja jest podtrzymywana. Ważne jest, byśmy nadal spotykali się w takich chwilach. Bycie razem przy szopce napawa nas pokojem w czasie obecnej zawieruchy – mówił ks. dr Jerzy Jurkiewicz.


Orszak zdążający do Rynku zatrzymał się na rogu ulicy Lwowskiej i Św. Małgorzaty, gdzie przemawiał do zebranych prorok, następnie przy Muzeum Okręgowym na ulicy Lwowskiej z mieszkańcami miasta spotkała się święta Małgorzata.


Przy zbiegu Rynku z deptakiem ulicy Jagiellońskiej uczestnicy pochodu obejrzeli krótką scenkę z udziałem Heroda.


Na Rynek orszak wszedł śpiewając kolędę "Mędrcy świata, monarchowie" i tam, pod ratuszem, trzej królowie złożyli hołd Świętej Rodzinie. Na koniec odśpiewana została "Pastorałka sądecka" do słów Jerzego Masiora.


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować